Tedavi ve Takip

Kanser tedavisi, multidisipliner yaklaşımlar gerektiren bir süreçtir. Hastaların tedavi süreçleri, derneğimizin sağlık departmanı ve gönüllü hekimleri tarafından özenle incelenir, hastaya bilgilendirmeler yapılır.

Günümüzde, kanser tedavisi devlet tarafından geri ödeme programına dahil olmasına karşın, rekonstrüktif cerrahi müdahaleler (protez, doku/organ nakli ve benzeri operasyonlar) malesef bu kapsamda değildir. Türk Kanser Derneği olarak, maddi imkanı kısıtlı hastalarımızın tamamlayıcı tedavilerine ve operasyonlarına destek olabilmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 

Tedavi sonrasında, hastalığın yeniden nüksetmemesi için de, bireylerin gerekli rutin kontrollerini yaptırıp yaptırmadıkları, beslenme ve yaşam alışkanlıkları konuları, onlarla bir araya gelerek, yine sağlık ekibimiz tarafından değerlendirilir. İmkanı kısıtlı vatandaşlarımızın kontrollerini yaptırabilmeleri için destek sağlanır. 

onKOlay 

Roche sponsorluğunda ve Albert Health işbirliği ile geliştirdiğimiz dijital hasta takip ve yönetimi uygulaması onKOlay tüm kanser hastalarımızın kullanımına hazır.

Yenilikçi bir telesağlık uygulaması olan onKOlay aracılığı ile kanser hastaları için tedavi takibi kolaylaştırılırken, pratik bir şekilde semptom günlüğünün tutulması da mümkün oluyor. Uygulamayı kullanan hasta ve hasta yakınları, "Sağlığım" bölümünde yer alan ilaç hatırlatıcısının yanı sıra, tahlil sonuçlarını girebiliyor, ölçüm geçmişlerine ve duygudurum takibine de ulaşabiliyor. Kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak hassas detaylarla şekillendirilen uygulamanın sesli asistan desteği ile kolay kullanım özelliği de bulunuyor.

Uygulama ile onkoloji hastalarımız;

  • Yaşadıkları yan etkileri not ederek takiplerini yapabilecek,
  • İlaç hatırlatıcılarını kurabilecek,
  • Günlük su tüketimi, tansiyon, nabız ve vücut kitle indeksi gibi bilgilerini takip edebilecek,
  • Hasta günlüğünü tutarak uygulamayı kullanan hekimlerine verilerinin doğru ve düzenli bir şekilde raporlanması sağlayabilecek,
  • Kanser türleri, onkolojik terimlerin anlamı, fiziksel egzersiz, psikoloji ve beslenme konularındaki güncel bilgiler gibi pek çok bilgiye ulaşabilecek,
  • Kanserle yaşam hakkında uzman görüşleri videoları ve hasta hakları konusunda bilgilendirici materyallere ulaşabilecek,
  • Kontenjan kapsamında psikolog ve beslenme uzmanları ile uzaktan ücretsiz görüşme sağlayabilecekler.

App Store ve Google Play'den Albert Sağlık Asistanı'nı indirerek uygulama içerisinden onKolay programına kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı İndirmek İçin Tıklayın

DESTEK yaz,
3853'e gönder
Mucizelere Ortak Ol!