Beslenme Danışmanlığı

"Ne yiyorsanız O'sunuz" deyişi, beslenmenin önemini en güzel vurgulayan ifadelerden biridir. Bedenimiz, onu ne ile beslersek bize o yönde tepkiler verir. 

Günümüzde, GDO, tarım ve zirai ilaçlar, katkı maddeleri, paketli ve hazır gıdalar ve belki de en önemlisi fast-food tüketimi, önlemenez derecede artmaktadır. 

Beslenme, sadece kanser hastaları için değil, sağlıklı bireylerin, ilerleyen dönemlerde yaşayabilecekleri sağlık sorunlarında da belirleyici unsurdur. Türk Kanser Derneği olarak, bünyemizde bulunan alanında uzman diyetisyenlerimiz, hem sağlıklı bireylere, beslenme ve sağlıklı yaşam konularında hem de kanser tedavisi gören hastalara, kanser tedavisi sırasında nasıl beslenmeleri konularında danışmanlık hizmetini ücretsiz olarak vermektedir.

Özellikle kulaktan dolma bilgilerle, daha önce kanser tedavisi görmüş kişilerin, tamamen iyi niyetle verdikleri beslenme ve gıda önerileri, diğer hastaların vücutlarında farklı tepkimelere neden olabilmektedir. Bu nedenle, hastalarımıza tavsiyemiz, çevrelerinde "ben tedavim boyunca x bitkisini tükettim, çok iyi geldi" gibi önerilerini, öncelikle doktorlarına danışmalarıdır. 

Unutulmamalıdır ki, her bünye farklıdır ve alınan gıdalar, her metabolizmada farklı tepkilere neden olur. Bir hastaya iyi gelen, bir başka hasta için ciddi sıkıntılara neden olabilir.

Gerek sağlıklı beslenme gerekse kanser tedavisi sürecinde beslenme konularında danışmanlık almak için bize 0212 238 30 30 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

DESTEK yaz,
3853'e gönder
Mucizelere Ortak Ol!