Sevimli Serum Kutuları ve Sevgi Paketleri Projesi

Sevimli Kemoterapi Kutuları ve Sevgi Paketleimizle, kemoterapi alan miniklerimizin yüzü gülüyor.

 

Birlikte kanser tedavisini yürüttüğümüz 13 yaşındaki miniğimiz, kendisini yoran kemoterapi seanslarını almak istemiyordu, annesi bizi aradığı sırada, ona aslında süper kahraman kanı aldığını ve bu özel karışım sayesinde süper güçleri olacağını söyledik :)

Böylelikle minik hastamız kemoterapi almayı kabul etti.

"Sevimli Kemoterapi Kutuları" projemiz bu anıdan doğdu ve şimdi binlerce hastaya moral oluyor.

Neden Kemoterapi Kutuları?

Rutin olarak gerçekleştirdiğimiz hastane ziyaretlerimiz sırasında üzülerek gördük ki; ağır ve acılı süreçleri nedeniyle, özellikle çocuk kanser hastalarımız, kemoterapi almak istemiyorlar.

Oysa bugün şunu çok iyi biliyoruz ki; kemoterapi, kanser tedavisinde halen en etkili yöntemdir. Tüm bu iyileştirici etkilerinin yanısıra malesef kemoterapinin bir takım fiziksel yan etkileri var ve bu etkiler nedeniyle sadece çocuk değil, yetişkin kanser hastaları için de kemoterapi seansları travmatik zamanlar olabiliyor.

Tasarladığımız sevimli kemoterapi kutuları sayesinde, hem yetişkin hem de çocuk hastalarımız, onlara bu zorlukları hatırlatan serum şişeleri yerine tuttukları takımın renklerini, sevimli kedi-köper görsellerini, süper kahraman, kırmızı başlıklı kız ya da Mevlana görselli kutulardan kemoterapilerini alarak moral buluyorlar. 

Kutularımız T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır ve 81 ilimizdeki tüm hastane ve sağlık kurumlarına, kullanılmaları yönünde resmi dilekçe gönderilmiştir.

Kemoterapi kutuları, sadece kemoterapi şişelerine değil, tüm serum şişelerine uygun olarak tasarlanmıştır. Böylece, sadece kanser hastaları değil, serum takılan tüm hastalar bu kutuları kullanabilmektedirler.

Hastane ziyeretlerimizde çocuklarımıza ve ailelerine Sevgi Paketlerimiz ile birlikte ücretsiz olarak hediye etmekteyiz.

DESTEK yaz,
3853'e gönder
Mucizelere Ortak Ol!